05.03.2021

BIO MIX XXL SÕNNIKUKIVI                                                          Agrilogo                                                                       

Peagi on algamas vedelsõnniku laotamise periood ning selle probleemivabaks kulgemiseks pakume Bio Mix XXL sõnnikukive. Ühtlane vedelsõnnik säästab segamisel ja laotamisel aega.

Bio Mix XXL on sobilik virtsakaevule, hoidlale ja laguunile. Sõnnikukivi seob vedelsõnnikus väärtuslikke toitaineid. Kasutades Bio Mix XXL sõnnikukive, saate maksimeerida laudasõnniku väetamistoimet ja säilitada vedelsõnnikus sisalduvaid toitaineid.

Bio Mix sõnnikukivi kiirendab vedelsõnniku lagunemise protsessi. Koorikud murenevad ja ummistused lahustuvad ning vedelsõnnik muutub voolavaks. Tänu sellele pole vajadust ebavajalikke lisatöid teha ning lüheneb ka vedelsõnniku laotamise aeg.

Bio Mix XXL sõnnikukive kasutatakse järjest rohkem Eestimaa farmides. Kes on korra juba proovinud, see on ka kasutama jäänud.

Kasutamine: 4 sõnnikukivi 1000 m3 vedelsõnniku kohta.

 

   Kasutades Bio Mix XXL sõnnikukive saavutate:vedel

     ✓ Parema laudakliima

     ✓ Väiksema biokoormuse

     ✓ Vähenenud ammoniaagi heide

     ✓ Tervisliku õhu

     ✓ Vähem kärbseid

     ✓  Ühtlase ja voolava, kooriku vaba vedelsõnniku

     ✓ Vedelsõnniku tahked osad ei setti vedamisel tünni põhja

 

Sõnnikukivi kasutamisega

 

 

Töötlemata vedelsõnniku puhul: kuiv

- Lagunemise asemel roiskub ja muutub sööbivaks, kleepuvaks

  ning sitkeks massiks

- Tekitab kanalisüsteemides ummistusi ja pakse koorikuid

- Tekib suurem õhu saastatus

- Toitained vähenevad

- Suureneb kärbeste levik, mis omakorda põhjustab

  suurenenud haigusetekitajate levikut

Halvem laudakliima

- Sööda tõhusus madal, tänu millele halveneb loomade tervis                                 Sõnnikukivita hoidla

 

 

Tellimine: 

Mariel 53328882  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

 

 

 

09.11.2018

Air Sanicleanse NISAPESUSÜSTEEM

Meie poolt paigaldatud nisapesusüsteemid NDE töötavad edukalt Kabala OÜ Kabala piimafarmis, Estonia OÜ Piibu piimafarmis ja Kõrtsi piimafarmis.

Eelmisel kuul paigaldasime süsteemi Vao Agro OÜ Vao piimafarmi.

OÜ Vao Agro kuulub Austria päritolu Heinzeli pereettevõttele Emacs Agro GmbH ja on üks kolmest Eestis asuvast nimetatud pereettevõtte farmist. Vao Agrol on kokku pea 1300 looma, millest umbes 590 moodustavad piimakarja ja ülejäänud on noorloomad. Teised kaks Emacs Agro GmbH omanduses olevat Eesti farmi on enam kui 260-pealise piimakarjaga OÜ Diner ja taimekasvatusega tegelev OÜ Karu Agro. Kolm farmi kokku annavad tööd 35 inimesele ja farmide tööd juhib Meelis Robam. Alates 1.11.2018 peseb Vao Agros lehmade nisasid NDE nisapesusüsteem.

 

 ekraan

 kapp

 plats

 

 

 

 

 

 

16.02.2018

air

Air Sanicleanse NISAPESUSÜSTEEM

Air Sanicleanse nisapesusüsteem on toode, mis võimaldab kõikidel piimatootjatel parandada oma karja tervist, muuta lüpsi kiiremaks ja parandada lehmade lüpsieelset stimulatsiooni. See ettevalmistussüsteem tagab parima võimaliku lüpsieelse ettevalmistuse, mis on täna kättesaadav.

käpp

 

Air Sanicleanse nisapesusüsteem tagab selle, et kõik vajalikud lüpsieelsed tegevused saavad tehtud ühe liigutusega. Lehmade nisad on pestud, desinfitseeritud, stimuleeritud ja kuivatatud ning lisaks säästate aega ja raha.
Air Sanicleanse nisapesusüsteem on loodud silmas pidades lehmade heaolu, mille tõttu paraneb toodetava piima kogus ja kvaliteet. Vastupidavad aga samas pehmed karjad koostöös spetsiaalse pesuvahendiga eemaldavad kogu mustuse ja pakkudes tugevat stimulatsiooni nisadele. 

 

 

Loe täpsemalt siit

 

 

 

 Tunned huvi ?

 Siis võtke meiega ühendust!

 

Lüpsi- ja veisefarmi seadmed Sven Saal: e-mail This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  mob : +37253328882

Tootejuht Armis Tenso: e-mail This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. mob: +372 53328881

 

 

 

24.01.2018

 lupsja

Vähendada mastiidist tingitud majanduslikku kahju!Mastitis

Mastiit on ühe või mitme udaraveerandi põletik, mis tekib peamiselt patogeensete mikroorganismide sattumisel läbi nisajuha udaraveerandisse. Rohkem kui 95% juhtudest on mastiidi põhjuseks haigustekitajate tungimine looma organismi. Haigustekitajad sisenevad udarasse nisakanali kaudu, sealt liiguvad nad edasi sügavamale piimanäärme kudedesse. See tõttu on äärmiselt oluline, et nisakanal saaks võimalikult kiiresti peale lüpsi desinfitseeritud ja suletud. Selleks annab suurepärase võimaluse ADF lüpsisüsteem. ADF lüpsisüsteem teeb järeldeso joodiga vahetult peale seda kui piima väljutamine nisast on lõppenud. Kõik nisakummid loputatakse peale järeldeso hoolikalt, et ei jääks joodi jääke ning järgmine loom saab alla puhta, desinfitseeritud nisakummid. See omakorda välistab nakkuste leviku ühelt lehmalt teisele.

Mastiit! Mis see teile maksma läheb?


Ühe kliinilise mastiidijuhu keskmiseks maksumuseks peetakse umbes 200 kuni 300 eurot sõltuvalt farmist. Seda ei tekita mitte ainult mastiidi ravimise ja veterinaarkulud, vaid ka teised kaudsed kulud, nagu praakpiim, vähenenud piimakus ja piima halvenenud kvaliteet, sigivusprobleemid, suuremad kulud karja täiendamiseks, geneetilise potentsiaali kadu ja täiendav tööjõuvajadus.

 

Loe täpsemalt siit

Tunnete huvi ?


Siis võtke meiega ühendust farmikülastuse korraldamiseks ja me koostame teile põhjaliku personaalse aruande säästude kohta, mille te saate ADF-süsteemi paigaldamisel oma farmi.


Lüpsi- ja veisefarmi seadmed Sven Saal: e-mail This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  mob : +37253328882

Tootejuht Armis Tenso: e-mail This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. mob: +372 53328881

 

08.01.2018

KE - Taimeekstraktke2

Loe täpsemalt siit

On saabunud aeg mõelda sileerimisvahendi peale , sest silovarumise aeg ei ole kaugel, aeg läheb lennates.

KE-agrar silokindlustuslisand sobib kergesti, keskmisel sileeritava taimse materjali sileerimiseks, surudes alla sööda riknemist põhjustavate mikroorganismide toime. KE – ürtideekstrakt on kontsentreeritud vedel taimedebioloogia. Ürtide toimaine ja mikrobioloogia mõju (piimhappebakterid ja pärmiseentejuuretis). Bioloogilise tasakaalu toetamiseks.

KE - Taimeekstrakt

 Söödale taimede bioloogilisi toimeaineid sisaldava KE-Kräuterextrakti (taimeekstrakt) lisamisega saame intensiivsema fermentatsiooni, mis rahuldab paremini mäletsejaliste energiatarbe. Nüüd on lehmad tänu taimsetest toimeainetest põhjustatud piimhappelisele käärimisele allunud põhisöödale võimelised andma rohkem piima. Igapäevases elus tähendab see seda, et praegu on võimalik söödaratsioonis vähendada energeetilise jõusööda päevakogust lehma kohta kuni 1 kilogrammi võrra.

Veel võib esile tuua järgnevad asjaolud:

• KE- Taimeekstrakt on 100 % bioloogilise päritoluga.
• KE-ga sileeritud siloga söödetud lehmade läga on hoidlas väga kergesti homogeniseeritav.
• KE- ga sileeritud silodel ka kõige raskemates tingimustes tehtuna ei olnud nn. halbade hapete( äädikhape, võihape ja propioonhape) sisaldus üle normi.
• KE on fungitsiitse toimega ( pärsib hallitusseente kasvu) . On samuti näidustatud fungitsiidina mahe-teravilja kasvatuses.

 

Taimeekstrakti kasutatakse 250 ml / tonni toormassi kohta
Taimeekstrakti hind : 5,89 Eurot / liiter 

 

Doseering:

Rohusilo 250 ml / tonni toormassi kohta 
ke3Maisisilo 500 ml / tonni toormassi kohta
CCM 500 ml / tonni toormassi kohta
Teravilja 500 ml / tonni toormassi kohta
TMR 500 ml / tonni toormassi kohta

Söödana:
kuivtoit 500 ml / tonni kohtalehmadele 50 ml / päevas
vasikale 20 ml / päevas
inimestele 20 ml / päevas

 

 

 

 

13.01.2017

Meie tootevalikus nüüd mobiilne nisapuhasti kuni 300 lüpsilehmaga farmidele!

Asja juures on oluliseks märksõnaks rutiin ja tööjõu ning -aja sääst. Lehmad vajavad püsivat rutiini. Nad harjuvad kiirelt desosüsteemiga ja neile hakkab meeldima ka udara stimulatsioon, mis tagab piima kiirema sõõrdumise. Inimene seda nii süsteemselt ei tee. Lisaks on seade kiire, tööprotsessile kulub pesust kuivatuseni 10 sekundit. Ka kulusid saab hoida kokku, seda siis vee, eeldesolappide ja kemikaali osas.

Mobile

 


• Tõhus stimulatsioon, kiirem piima sõõrdumine ja nisapuhastus
• Mobiilne ja kompaktne, veepaak 25l
• Lüpsiaja sääst.
• Peseb, desinfitseerib ja kuivatab vähem kui 10 sekundiga.
• Aitab vähendada bakterite ja somaatiliste rakkude arvu.
• Kaob vajadus eeldesolappide ja kemikaali topsikute järele, mis vähendab kulusid.
• Oluline veesääst .
• Lihtne paigaldus.
• Sobib väikesmatele lüpsiplatsidele.

 

Täpsem info: 53328881

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

 

 

 

 

 

  

05.12.2016

ADF logo

Lae alla ADF 5 prospekt

 

Lugupeetud Loomakasvatajad

Piimahinnad on hakkanud nüüd tasapisi taastuma ja ilmselt nii mõnigi Teist hakkab mõtlema, kuid laudas omahinda alandada ja süsteeme nii optimeerida, et saaks väiksema arvu lüpsjatega hakkama.
Siin lühike kokkuvõte 2 süsteemist , mis aitavad oluliselt lühendada lüpsjate tööaega seega vähendada lüpsjate arvu. Samuti läbi protsesside automatiseerimise on võimalik kaotada lüpsiplatsilt eel ja järeldeso topsikud.

1.Vähem udarapõletikke ja somaatilisi rakke

ADF Milkingu automaatne nisakastutus- ja loputussüsteem on auhindu võitnud toode, mis aitab kogu maailma talunikel oma loomade tervist parandada. ADF5 täiustatud tehnoloogia tähendab seda, et ükski teine lahendus ei ole samavääriline. ADFi süsteemi eelistel on hea ajastus, sest nad ilmnevad kohe pärast lüpsi. Lüpsi lõppedes saavad avatud nisakanalid kohese kaitse nakkuste eest ning sellega vähendatakse bakterite nisakanalisse sattumise riski, mis võib negatiivserõhu tõttu aset leida. Lehmadevaheline ristsaastumine on kontrolli all, sest lüpsiseade desinfitseeritakse automaatselt pärast igat lüpsi. Desinfitseeritud nisakummid toovad kasu kõikide lehmade nisadele eraldi, sest kui lehmade tervis on parem, säästate aega ja raha ning suurendate piimatoodangut.

Paljud ADFi kasutavad talunikud on meile rääkinud, et nüüd, kui udarapõletikku ja somaatilisi rakke esineb harvem, on väljalüps suurem ja loomade eluiga pikem. Kui lehmad on tervemad, paraneb ka karja üldine tervis.

2.Säästab aega

Tavapärased lüpsile järgnevad toimingud ei ole ainult aeganõudvad, vaid muudavad kogu karja lüpsile kuluva aja palju pikemaks, sest kõik sõltub inimese oskustest.

ADFi lihtsa ja usaldusväärse süsteemiga toimub nisade kastutus ja nisakannude loputamine automaatselt – nisade kastutuslahus (pehmendusained ja desinfitseerimisvahend) kantakse lehma nisadele kohe pärast lüpsi. Seejärel loputatakse ja desinfitseeritakse nisakannud samuti automaatselt ning need on järgmise lehma lüpsmiseks valmis. Tavaliselt kasvab jõudlus tänu ADFi süsteemi paigaldamise märgatavalt. See omakorda vähendab tööjõu-, elektri- ja hoolduskulusid ning aeglustab seadmete amortiseerumist.

Kuna ADFi süsteem automatiseerib lüpsiprotsessi järjest rohkem, säästab see teie aega.

3.Kokkuhoid tööjõukuludelt

ADFi süsteem on kindlasti vajalik tänapäevastele piimafarmidele, kus soovitakse suurendada tõhusust ja kasumlikkust.
ADF vähendab lisatööjõu vajadust farmide laiendamisel (lüpsi edasise automatiseerimise tõttu), millega suurendatakse farmide efektiivsust. Kuna nisade käsitsi desinfitseerimine ja nisakummide käsitsi loputamine kaob, suureneb lüpsiplatsi läbilaskevõime ja te saate piimatootmises keskenduda peamisele. Kuna lehmad on tervemad ja tööjõukulud kontrolli all, näete ADFi eeliseid seal, kus need on kõige tähtsamad – oma rahakotis.

Kas teadsite?

Nisade kastutuslahuse käsitsi pealekandmine kaks korda päevas 200 lehmale võrdub 500 inimtunniga aastas. Seda aega saaks kasutada millegi tulemuslikuma jaoks.


4.Olemasoleva lüpsisüsteemiga ühildumine

ADFi süsteemi saab paigaldada igat marki või tüüpi lüpsiplatsile, nii uuele kui ka vanale.

Meil on kogemusi ADFi süsteemi paigaldamisel igat tüüpi ja marki lüpsiplatsidele, olenemata konfiguratsioonist ja asetusest, sealhulgas kalasaba-, pöördseadmetega, kiirväljumisega, väljastpoolt/seestpoolt juhitavad või tõstetud platvormiga karusell-lüpsiplatsid.
ADFi süsteemi uuenduslik ülesehitus tähendab, et selle saab paigaldada lüpsikordade vahel minimaalse katkestusega. Süsteemi võib hakata kasutama kohe pärast paigaldamist ning siis näetegi selle eeliseid.

5.Suurem lüpsijõudlus

ADFiga kaob lüpsiplatsilt stress nii taluniku kui ka lehma jaoks.

Arvestades järjest suurenevat vajadust jõudlusele ja tööjõu tõhustamisele ning järjest suuremat lehmade arvu töötaja kohta on kõik lüpsiaega vähendavad seadmed teretulnud.

ADF garanteerib, et kõikide lehmade nisad saavad õigeaegselt desinfitseeritud. Nüüdisaegsel lüpsiplatsil, eriti seadmeid eraldi eemaldavate automaatsete masinatega, on tõhus käsitsi nisade kastutus või loputus peaaegu võimatu.

ADFiga lüpsiplatsil liiguvad lehmad sujuvalt, suureneb läbilaskevõime ja piima väljalüps ning väheneb kulu piimaliitri kohta, seda kõike ilma suurema lisatööta. Kuna töökoormus on väiksem, saavad töötajad rohkem lehmade lüpsmisele keskenduda ning seeläbi paraneb ka iga lüpsikord lüpsirutiin.

 

 

 

15.03.2016

Christiane Brandes-Innovationsteam

head01

Lugupeetud Loomakasvatajad.

Meil on rõõm Teile teatada, et oleme saavutanud esialgse kokkuleppe tuntud lehmalautade projekteerija Christiane Brandesega, et ta tuleks Eestisse 23.05-25.05.16 ja peaks meile ettekande teemal:

" Lehma heaolu, kõrge karja effektiivsus ja madalad ehituskulud: -Ainult nii toimib see täna...

Christiane Brandes on hariduselt loomakasvatusinsener ja oma firmaga "Innovationsteam" alustas lautade projekteerimisega ja ehitamisega ca 20 aastat tagasi. Täna tema juhendamisel ja projektide järgi on ehitatud kümneid lautu kogu maailmas ( Kabala laut Eestis). Täna "Innovationsteam" -is töötab juba üle 25 töötaja , kelle kaasabil projekteeritakse ja ehitatakse lautu üle maailma.

Õppepäeva hind : 50-70€ /inimese kohta ( sõltub osavõtjate arvust).

Kui on huvi eraviisilise konsultatsiooni( analüüs,soovitused hetke managmenti ja tulevikus plaanitavate farmide ehitamine) vastu, mis hõlmaks järgnevaid teemasid:
Hetke farmi seisund
Loomade arv, mis on eesmärk, mis on võimalik vastavalt hetke seisundile ja olemasolevale managmendile.
Väline logistika, söödatootmine, lägahoidlad ja heitveed
Farmi asukoht, pinnas, infrastruktuur ( vesi, elekter, teed jne)

Christiane Brandes, loomakasvatusinsener - 119€/tund
Hans-Jürgen Kautz, ehitusinsener 99€/tund
Nõustamiskuludele lisanduvad reisi ja elamiskulud.

Paluks teatada oma huvist õppepäevast osavõtust ja erviisilise nõustamise soovist hiljemalt 25.03.2016

Innovationsteam poolt ehitatud lautadega saate tutvuda kodulehel.

http://www.innovationsteam.com/

 Soovin osaleda

 

03.02.2016

Huvitavat lugemist veisekasvatajatele !

 

lehmloeb2lehmloebMeie kodulehe alajaotusest  Veisekasvatus leiad huvipakkuda võivaid artikleid veiste pidamise arengute ja uudiste kohta!

Viimati lisatud artiklid

 Kinnislehma rahulolu

 Lehmad ja rutiin

 Kinnislehma söötmine

 Parimad kohad

 

05.01.2016

Head Uut Aastat !

Esimene Afimilki farmijuhtimise süsteem Eestis

Esimesel Afimilki süsteemil Eestis on täitunud aasta. Piibu farmi ( Estonia OÜ , 780 lehma, keskm. toodang 35,7 L/ päevas) on paigaldatud 2x24 Boumaticu lüpsiplats, mis on varustatud järgnevate võimalustega. Püüan kirjeldada põhilisi funktsioone, mida täna aktiivselt igapäevaselt kasutatakse.

Labor

AfiLab -määratakse valku, rasva, som.rakke,laktoosi ja verd piimas. 3x ööpäevas on-line näeme sisuliselt jõudluskontrolli tulemusi. Täna jälgitakse valgu/rasva suhet, et välja selgitada ketoosikahtlaseid loomi ja korrigeerida ratsiooni.

 

Afisort& AfiWeigt - sorteerimis-kaalumissüsteem.Täna k õik loomad erinevateks manipulatsioonideks ( seemendamine, ravi, mastiidiravi,kinnijätmine jne.) sorteeritakse välja, kas automaatselt ( 2x päevas kõrgenenud piima juhitavusega mastiidi kahtlusega, aktiivsed indlejad ) või manuaalselt muudeks töödeks. Loomi kaalutakse iga päev, et välja selgitada ainevahetus häiretega loomad.

 

piimamAfiFarm piimamõõturid määravad täpselt elektrijuhitavust, mille alusel täna loomad automaatselt juhitakse eraldusalale 2x päevas, neid loomi lüpstakse 2x lüpsikorra jooksul. Mastiidikahtlaste 6x lüps ööpäevas on oluliselt vähendanud kliiniliste mastiidijuhtude arvu ja on võimaldanud ära jätta eellüpsi. ( Tööaja ja kulude kokkuhoid). Läbi AfiFarmi jälgitakse lüpsjate tööd ( ettevalmistus-aeg , lüpsikiirus, lüpstud lehmi tunnis jne) ja lüpsiseadmete korrasolekut. ( Programm annab automaatselt häiret, kui mingi süsteemi sõlm ei tööta korrapäraselt)

Afifarm respondrid- on paigaldatud jalga ( kuni 30% täpsemad kui kaelarespondrid), määravad inda, lamamisaega ja mõõdavad sammude arvu. Täna farmis inda visuaalselt enam ei jälgita, kõik seemendused käivad süsteemi järgi. Antennid on paigaldatud igale lüpsikohale, kus siis toimub iga konkreetse looma identifitseerimine ja andmete sünkroniseerimine.

 

ADF milking järeldesosüsteem on paigaldatud juba ka Kabala farmi. Süsteem on näidanud ennas väga effektiivse lüpsjate tööaja lühendajana ja seetõttu otsustati vaatamata keerulisele ajale teha investeering . Samuti on järeldeso kontrolli all, mis on alandanud som.rakkude arvu.

NDE -nisapuhastid on paigaldatud Kabala farmi. Kasutatakse eeldesoks ja udara stimuleerimiseks.


Seega kokkuvõtteks võib öelda, et kõik loomad, kõik tööd on farmis 100% kontrolli all, midagi ei lähe meelest, midagi ei jää tegemata.

 

 

25.10.2015

Loomakasvatajate reis Iisraeli

Järjekordne meie loomakasvatajate grupp viibis Israelis ja tutvus selle maailma parima piimatootmisriigi farmide tööga.

Iisrael

Mis silma hakkas
• Lehmi kogu laktatsiooni jooksul söödetakse ainult ühe seguga ja ei grupeerita toodangu järgi, kinnislehmadele antakse ka ühte segu, kuhu hakatakse lisama enne poegimist 5-10% lüpsva lehma segu. Seega lehmadel on ainult 2 söödasegu.
• Lehmad grupeeritakse peale poegimist laktatsioonide järgi ning ka enne poegimist on mullikad ja lehmad kindlasti eraldi.
• Lehmi gruppides ei häirita ning kõik manipulatsioonid nendega tehakse eraldusalal. Ind selgitatakse ainult seadmetega.
• Israelis lehmadele eellüpsi mastiidi väljaselgitamiseks ei tehta, lähtutakse elektrijuhitavusest piimast, mis näitab mastiiti kuni ca 24 tundi enne kliinilise pildi tekkimist.
• Israelis on 120 000 lehma( keskmine toodang 12000 kg (2014), nendest 80% on varustatud Afimilk farmijuhtimisprogrammiga , mis võimaldab jälgida peaegu täielikult lehmade, seadmete ja lüpsjate tööd, nendest juba 20% on varustatud AfiLab seadmega, mis sisuliselt iga lüpsi ajal teeb piima täisanalüüsi.
• Viibisime 2 farmis 1000 ja 500 lehma. Keskmine laktatsioonide arv oli vastavalt 2,9 ja 4,0 .

Firmaga Afimilk on võimalik tutvuda alljärgnevatel linkidel.

Infot meie kodulehelt Afimilki koduleht Afimilk venekeelne